Providing you the best range of golden medium indian raisins, golden aaa thompson raisins, golden bold thompson raisins, golden small indian raisins, golden bold sharad raisins and golden aaa iranian raisins with effective & timely delivery.
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | Medium |
| Moisture | Max 14% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian Raisins |
| Form | Packed |
| Packaging Type | Box |
| Type | Seedless |
| Shelf Life | 12 Months |
| Color | Golden |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | AAA |
| Shape | Long |
| Moisture | Max 18% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Plastic Box |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | PP Bag |
| Color | Golden |
| Organic | Conventional |
| Shelf Life | 24 Month |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Bold |
| Moisture | Max 16% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Thompson |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Golden |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
| Shelf Life | 24 Month |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Small |
| Moisture | Max 14% |
| Shape | Round |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian |
| Form | Seedless |
| Quality Grade | Premium |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Golden |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
| Shelf Life | 24 Month |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | Bold |
| Moisture | Max 16% |
| Packaging Size | 10 Kg |
| Shape | Long |
| Origin | Indian |
| Form | Seedless |
| Quality Grade | Premium |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Golden |
| Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Conventional |
| Brand | Raseeli |
| Processing | Sun Dried |
| Variety | Sharad |
Minimum order quantity: 24 Kg
Golden Raisins are premium, seedless dried grapes featuring a vibrant golden-yellow to greenish tinge, a soft, chewy texture, and a sweet, tangy flavor profile.
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | AAA |
| Shape | Long |
| Moisture | Max 18% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Origin | Iran |
| Variety | Iranian |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Golden |
| Shelf Life | 9 Months |
| Brand | Blackberry Lean |
| Storage Instructions | Cool And Dry Place |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Origin | Afghanistan |
| Grade | A |
| Moisture | Max 18% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Golden Raisins |
| Form | Loose |
| Packaging Type | Box |
| Type | Seedless |
| Shelf Life | 9 Months |
| Brand | Blackberry Lean |
| Storage Instructions | Cool And Dry Place |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | AA |
| Shape | Round |
| Moisture | Max 16% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Origin | Indian |
| Seed Presence | Seedless |
| Variety | Sonaka |
| Form | Loose |
| Packaging Type | Carton |
| Color | Golden |
| Shelf Life | 9 Months |
| Brand | Blackberry Lean |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | Bold |
| Packaging Size | 10 kg |
| Moisture | <12% |
| Variety | Indian |
| Form | Seedless |
| Shelf Life | 9 Months |
| Brand | Blackberry Lean |
| Packaging Type | Box |
| Processing | Sun Dried |
Minimum order quantity: 15 Kg
Sachin Katekar (Sales Manager)
Blackberry Foods Private Limited
Manoramanagar, Pole No 28, Waghle Estate, Thane, C/O Mandabai Katekar, 400604, Waghle Estate, Thane
Thane - 400607, Maharashtra, India