Leading Manufacturer of indian long grade green raisins, indian aaa grade green raisins, indian a grade green raisins and indian small grade green raisins from Thane.
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Long |
| Moisture | Max 18% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Green |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | AAA |
| Moisture | Max 18% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Green |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
| Shelf Life | 24 Month |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Grade | A |
| Moisture | Max 16% |
| Shape | Round |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian |
| Origin | Sangli |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Green |
| Shelf Life | 12 Months |
Minimum order quantity: 15 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Small |
| Moisture | Max 14% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Variety | Indian |
| Form | Seedless |
| Packaging Type | Plastic Box |
| Color | Green |
| Organic | Conventional |
| Processing | Sun Dried |
| Shelf Life | 24 Month |
Minimum order quantity: 25 Kg
Sachin Katekar (Sales Manager)
Blackberry Foods Private Limited
Manoramanagar, Pole No 28, Waghle Estate, Thane, C/O Mandabai Katekar, 400604, Waghle Estate, Thane
Thane - 400607, Maharashtra, India