Manufacturer of a wide range of products which include dry chilli garlic roasted cashew nuts, dry black pepper roasted cashew nuts, dry pink salted roasted cashew nuts, dry peri peri roasted cashew nuts and dry tandoori tikka roasted cashew nuts.
₹ 850 / Kg Get Latest Price
| Grade | W320 |
| Nut Type | Cashew |
| Flavor | Chilli Garlic |
| Origin | Benin |
| Form | Whole |
| Shelf Life | 9 months |
| Processing type | Roasted salted |
| Pack size | 1 kg pack |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Grade | W320 |
| Flavor | Black Pepper |
| Origin | Benin |
| Processing Type | Dry Roasted |
| Form | Whole |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging type | Jar |
| Pack size | 1 kg pack |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Grade | W320 |
| Flavor | Salted |
| Origin | Benin |
| Form | Whole |
| Shelf Life | 12 months |
| Processing type | Roasted salted |
| Pack size | 1 kg pack |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Grade | W320 |
| Flavor | Peri Peri |
| Origin | Benin |
| Coating | Spice Coated |
| Shelf Life | 12 months |
| Processing type | Roasted salted |
| Pack size | 1 kg pack |
| Form | Whole |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 800 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Tandoori Tikka |
| Origin | Benin |
| Shelf Life | 12 months |
| Processing type | Roasted salted |
| Packaging type | Box |
| Pack size | 1 kg pack |
| Grade | W240 |
| Form | Whole |
Minimum order quantity: 100 Kg
Sachin Katekar (Sales Manager)
Blackberry Foods Private Limited
Manoramanagar, Pole No 28, Waghle Estate, Thane, C/O Mandabai Katekar, 400604, Waghle Estate, Thane
Thane - 400607, Maharashtra, India